Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0232) 4455657

Sevdiklerinizle Paylaşın

MARMARA ADASINDA SATILIK MALİKHANE-OTEL

X

Süleyman ESER / Mesaj Gönder


Mesaj gönderebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor.


Giriş Yap
ya da Hesap Oluştur


X

Hatalı İlan Bildir!


Mesaj gönderebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor.


Giriş Yap
ya da Hesap Oluştur


2.000.000 USD

Balıkesir / Edremit
İlan No 27723500
İlan Tarihi 02 Mart 2019
Konut Şekli Müstakil Ev
Konut Tipi Köşk
6000

Açıklamalar

BEYAZ MALIKHANE:
Balıkesir İli, Marmara Adası İlçesi’nin Manastır Koyu’nda turistik tesis projesinin bir bölümü olarak inşaa olunan bu yapı kompleksinin, adada bir başka emsali bulunmamaktadır. Çevrede yaşayan insanlar, bu evi genelde; BEYAZ EV, BEYAZ ŞATO, MALİKANE ve MAVİ PANJURLU EV gibi adlarla tanımlarlar. İnşaasına başlanan yat limanına yürüyüş mesafesinde olan BEYAZ ŞATO; Resmi turistik tesis projesinde “idare binası” olarak inşaa edilmiştir. Bu yapı kompleksinin içerisinde, yüzme havuzu, şelaleler, göletcikler, çardaklar, kamelyalar, kayıkhane, deniz evi, depo, su deposu personel lojmanı ve çok kaliteli içme ve sulama suyu kaynakları bulunmaktadır.
Beyaz Ev ve müştemilatının inşasıyla kısmen uygulama bulan söz konusu turistik tesis projesi, -tevhit (birleştirme) ve iskan ruhsatı süreçleri içerisinde yapılan yol terklerini de içine alacak şekilde- toplam aynı kişiye ait çevre parseller de dahil olmak üzere bürüt 7.000M2 olup net 4 000 m2 inşaat alanına sahiptir. Mevcut bina gibi 2(iki) adet daha inşaat yapılarak kapsamlı bir turistik tesis yapılabilir. Denize 25 m cepheli, lebiderya bir yamaç içerisinde yer almaktadır. Çınar, defne, zeytin, ceviz, kayısı, erik gibi sayısız meyve ve diğer süs bitkileri de bu alandaki bahçelere renk ve fantezi katmaktadır. 
BEYAZ EV KOMPLEKSİ VE YAPISAL ÖZELLİKLERİ:
Bina, genelde kayalık zeminden oluşan yaklaşık 300 m2’lik bir alan üzerine, 1995-96 yıllarında inşaa olunmuştur. İnşaat sırasında bina statiğinin sağlamlığına özen gösterilerek, usta işçilikle standartların üzerinde çimento ve demir kullanılmıştır. Beyaz ev, 1999 yılındaki büyük depremde, en ufak bir hasar belirtisi göstermeksizin sağlamlığını kanıtlamıştır.
Beyaz Ev; net 771 m2, brüt 885 m2’lik kullanım alanı ve toplam 22 odasıyla butik bir otel olarak çalıştırılmaya elverişli özel bir yapıdır. Binanın projelendirilmesinde; arsanın “kot”lu özelliği binaya daha görkemli görünüm sağlamıştır. Buna göre bina, yol seviyenin altında bodrum katı (B2), (B1), salon ve yatak odaları katı ve çatı katı olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Ayrıca aynı parselin, “Beyaz Ev’le” deniz tarafı arasındaki kısmında inşaa olacak 3 blokluk turistik otel inşaat ruhsatı da mevcuttur. Ancak bunun yenilenmesi gerekmektedir.
MARMARA ADASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER :
Marmara Adası, Marmara Denizi’nin en büyüğü ve Türkiye’nin ikinci büyük adasıdır. Ada,110 km2 lik bir alana sahiptir. Doğu ve batı ekseni 18 km, kuzey güney noktaları arasındaki mesafe ise 10 km’dir. Adanın en yüksek tepesi, 710 m’dir.
Zengin mermer stoklarına ve çeşitli şifalı bitki örtüsüne ve zengin zeytinliklere sahiptir. Marmara Adası, Piri Reis, Evliya Çelebi ve Atatürk’ün beğenilerine konu olmuştur..
Temiz denizi ve mermer etkeniyle klimatize olmuş temiz havasıyla sağlıklı bir yaşam yeridir. Hava kışın soğuk, yazın sıcaktır. Rutubet oranı düşük; oksijeni çok yüksektir. Marmara Adası insanı, uzun ömürlüdür.
Doğasının bakir özelliği henüz bozulmamıştır. Üzerinde henüz sanayi turizmi yoktur. Adaya gelenlerin çoğu, onun “müdavimleridir”; onun havasını ve kokusunu bir kez içselleştirenler adaya tekrar tekrar gelirler, doğasına dost kalırlar. Ada Merkezinin 5 köyü bulunmaktadır.
ULAŞIM:İstanbul Yenikapı– Bandırma arası hızlı feribot ulaşımı sonrasında, Erdek-Marmara gemi hattı, Tekirdağ – Marmara arasında çalışan özel feribotlar ya da Bursa – Erdek karayolu ve Erdek – Marmara gemi hattı üzerinden yapılabilir. Özel motor ve yatlarla da adaya ulaşmak mümkündür. 
SON SÖZ:TANRININ BÜTÜN GÜZELLİKLERİ BAHŞETTİĞİ BU TABİAT HARİKASI İÇİNDEKİ EŞSİZ BİR MİMARLIK ÖRNEĞİ OLAN BU MALİKANE VEYA BUTİK OTEL ŞANSLI YENİ SAHİBİNİ BEKLEMEKTEDİR. BEYAZ EVDEN BİR TANE VARDIR. SİZİ MİSAFİR ETMEK BİZDEN KARAR VERMEK SİZDEN..

Bu ilan 117 defa görüntülendi.

Bu ilana ait video yüklenmemiştir.

Harita bulunmuyor.

Harita bulunmuyor.

Döviz

Alış Satış
USD (Amerikan Doları) 5.6872 5.7100
EUR (EURO) 6.3868 6.4124
GBP (İngiliz Sterlini) 7.0796 7.1321
CHF (İsviçre Frangı) 5.7493 5.8036

Kredi Hesapla

Kredi Tutarı (TL)
Kredi Vadesi (Ay)
Faiz Oranı
Hesapla

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0232) 4455657

Copyright © 2019. Estur Ltd.Şti .Her Hakkı Saklıdır.